e
دوره نمایندگی بیمه

دوره نمایندگی بیمه


دوره نمایندگی بیمه چه دوره ای است؟ این رزوها مردم بیشتر از قبل تمایل دارند که از خدمات بیمه استفاده کنند و خودشان، خانواده، خانه، محل کار یا حتی کسب و کارشان را بیمه کنند. چرا که همه با تغییرات اقتصادی که این روزها شاهد آن هستند قصد دارند با خرید بیمه ای خاص در این زمینه خیال شان را راحت کرده و از موانع و مشکلات سر راه شان نیز نهراسند. اما در این راه افراد زیادی هم به بیمه و امور مربوط به آن علاقه دارند و با توجه به شنیده ها که با راه اندازی یک نمایندگی بیمه می توانند درآمد قابل قبولی داشته ب...

توضیحات بیشتر...

توضیحات

دوره نمایندگی بیمه چه دوره ای است؟

این رزوها مردم بیشتر از قبل تمایل دارند که از خدمات بیمه استفاده کنند و خودشان، خانواده، خانه، محل کار یا حتی کسب و کارشان را بیمه کنند. چرا که همه با تغییرات اقتصادی که این روزها شاهد آن هستند قصد دارند با خرید بیمه ای خاص در این زمینه خیال شان را راحت کرده و از موانع و مشکلات سر راه شان نیز نهراسند. اما در این راه افراد زیادی هم به بیمه و امور مربوط به آن علاقه دارند و با توجه به شنیده ها که با راه اندازی یک نمایندگی بیمه می توانند درآمد قابل قبولی داشته باشند و میزان استقبال جامعه از استفاده از انواع بیمه ها مصمم هستند که در این راه قدم بردارند و یک نمایندگی بیمه راه اندازی کنند، اما چطور؟
اگر تصمیم تان برای راه اندازی نمایندگی بیمه و به طور کلی اخذ مجوازات لازم جدی است، پس باید پیش از هرچیز دانش و مهارت های لازم در این حوزه را کسب کرده و با در دست داشتن یک گواهینامه ی معتبر نسبت به اخذ نمایندگی بیمه اقدام کنید. برای شروع نیز تنها کافیست در دوره آموزش نمایندگی بیمه شرکت کنید. دانش پذیرانی که در این دوره ثبت نام می کنند با مباحثی مثل:

 • اصول بیمه
 • حقوق بیمه
 • بیمه های عمر و مقررات مربوط
 • آشنایی با قوانین و مقررات مقررات عمومی
 • اخلاق حرفه ای
 • آیین نگارش و مکاتبات اداری
 • بازاریابی بیمه
 • مدیریت ریسک
 • سازمان و مدیریت شرکت های بیمه
 • حسابداری شرکت های بیمه
 • بیمه های حوادث و مقررات مربوط
 • بیمه های درمان و مقررات مربوط
 • بیمه های آتش سوزی و مقررات مربوط
 • بیمه های باربری و مقررات مربوط
 • بیمه شخص ثالث و مقررات مربوط
 • بیمه بدنه و مقررات مربوط
 • بیمه های مسئولیت و زیانهای پولی و مقررات مربوط
 • بیمه های مهندسی و مقررات مربوط
 • آشنایی با قوانین و مقررات مقررات بیمه های بازرگانی
 • آشنایی با آیین نامه ها و مصوبات شورای عالی بیمه
 • مقررات نمایندگی بیمه
 • آشنایی با نرم افزارهای کاربردی شرکت بیمه

آشنا می شوند.

با دوره آموزش نمایندگی بیمه بیشتر آشنا شوید

این روزها بازار دوره های بیمه داغ داغ است، بسیاری از مراکز اقدام به برگزاری دوره آموزش نمایندگی بیمه کرده اند اما مسلما نمی توان به تمام آن ها اعتماد کرد، شما باید مرکز آموزشی ای را برای گذراندن این دوره انتخاب کنید که دارای مجوز برگزاری بیمه از پژوهشکده بیمه و بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران باشد و درواقع از طرف این سازمانها تایید صلاحیت گردیده باشند، این دوره را برگزار کند. خوشبختانه شرکت پارس پندار نهاد یکی از این مراکز معتبر در ایران است که با داشتن سابقه ای درخشان و با همکاری اساتید بنام و حرفه ای اقدام به برگزاری دوره آموزش نمایندگی بیمه کرده تا به شما علاقه مندان این حوزه کمک کند، برای رسیدن به هدف تان قدم بردارید.
بهتر است بدانید که این دوره آموزشی با توجه به مدرک تحصیلی دانش پذیران و همچنین مدت سابقه ی فعالیت متقاضی در شرکت های بیمه و یا عنوان رشته تحصیلی در سه دسته قرارمیگیرد که به این ترتیب میباشد:

 • دارندگان مدرک دیپلم و یا فوقد دیپلم که فاقد سه سال سابقه در زمینه بیمه و شرکت های بیمه هستند ، باید در دوره 160ساعته شرکت کنند .
 • افرادی که دارای مدرک کارشناسی ویا بالاتر در رشته های  غیر از رشته های بیمه ای هستند و فاقد سه سال سابقه در زمینه بیمه و شرکت های بیمه هستند ، 140ساعت آموزش باید بگذرانند.
 • دارندگان مدرک کارشناسی و بالاتر در زمینه رشته های مرتبط با بیمه شامل اقتصاد، امور مالی، حسابداری ، مدیریت و حقوق و فاقد یک سال سابقه کار در شرکت های بیمه ، این دوره آموزشی را به صورت 120ساعته میگذرانند .

چرا باید در دوره آموزش نمایندگی هولدینگ پارس پندار نهاد شرکت کرد؟

تمام افرادی که اقدام به ثبت نام در دوره آموزش بیمه می کنند، قصد دارند در آینده ای نزدیک نمایندگی یکی از شرکت های بیمه را دریافت کنند. پس لازم است دوره ای انتخاب شود که علاوه بر کامل بودن سرفصل ها و دروس، دانش پذیران را به درستی هدایت کند و مدرکی را ارائه دهد که به کمک آن بتوان برای اخذ پروانه فعالیت به هر شرکت بیمه ای که تمایل دارند مراجعه کنند.
شرکت پارس پندار نهاد با تاییدیه صلاحیت برگزاری دوره های آموزش بیمه ای از بیمه مركزی جمهوری اسلامی ایران و زیر نظر پژوهشکده بیمه، دوره جنرال آموزش نمایندگی بیمه را برگزار کرده تا تمام علاقه مندان به این حوزه بتوانند بدون معطلی دانش و مهارت های لازم بیمه ای را کسب کرده و با در دست داشتن یک مدرک که مورد تایید مراکز فوق می باشد، کار در این حوزه را آغاز کنند.
اما جالب است بدانید که منظور از جنرال بودن این دوره آموزشی این است که تفاوتی ندارد، قصد دریافت نمایندگی از کدام شرکت بیمه را دارید، دوره آموزش نمایندگی بیمه پارس پندار نهاد شما را در این راه یاری می کند که برای اخذ نمایندگی هر شرکت بیمه ای قدم بردارید و با در دست داشتن یک گواهینامه معتبر تمام موانع احتمالی را پشت سر بگذارید. همچنین دانش پذیران می توانند این گواهینامه را در سامانه سنهاب ثبت کرده تا مشکلی در گرفتن استعلام توسط شرکت های بیمه نداشته باشند.

تفاوت میان کارگزاری و نمایندگی بیمه

متاسفانه بسیاری از افراد نمایندگی بیمه و کارگزاری را یکی می دانند، درحالی که هرکدام از آن ها، نوع کار و مسئولیت های شان کاملا متفاوت است. شاید کار در حوزه بیمه و شرکت های آن امری ساده به نظر برسد، اما میان این دو، تفاوت های اندکی وجود دارد. به عنوان مثال کارگزاران بیمه این اجازه را دارند که توسط چند شرکت به کار گرفته شوند اما نماینده انحصاری بیمه فقط اجازه این را دارد که برای یک بیمه گر یا شرکت بیمه کار کند و خدمات آن را به فروش برساند.
همچنین لازم است بدانید که کارگزار بیمه، شرکت یا موسسه‌ای است که در مقابل دریافت کارمزد از شرکت بیمه ‌گر، واسطه انجام معاملات بیمه، بین بیمه‌ گر و بیمه ‌گذار بوده و فعالیت آن، منحصر به ارائه خدمات بیمه‌ ای است. معمولا بیمه نامه توسط خود نمایندگی بیمه صادر می شود اما دربرابر آن کارگزاری بیمه قرار دارد که از طریق دفاتر مرکزی، شعب و نمایندگان شرکت های بیمه، به صدور انواع مختلف بیمه نامه ها می پردازند و خودشان اجازه این کار را ندارند.

بهتر است به این نکته توجه داشته باشید که کارگزاران بیمه باید منافع بیمه گذار را حفظ کنند و در همین راستا می‌ توانند با تمام شرکت های بیمه ارتباط دشته باشند و نرخ ها و خدمات آن ها را ارزیابی کنند. اما درعین حال نمایندگان فقط و فقط می ‌توانند با یک شرکت بیمه ای همکاری داشته باشند و صدور، بازدید و بخشی از امور شرکت بیمه را انجام دهند.

روند کار کارگزاران این گونه است که به شرکت های بیمه مراجعه کرده و از هر شرکت بیمه ای یک کد مجزا دریافت می ‌کنند اما نماینده بیمه می تواند فقط یک کد از شرکتی که نمایندگی آن را اخذ کرده دریافت کند؛ به همین دلیل همان طور که پیش تر هم گفته شد، کارگزار می ‌تواند نرخ ها و شرایط مختلف را از همه شرکت های بیمه دریافت کرده و بهترین گزینه را به مشتری معرفی کند اما نماینده اجازه این کار را ندارد.
از طرفی این کارگزار است که می تواند به عنوان وکیل، نماینده و حافظ منافع بیمه گذار در امور خسارتی حضور داشته باشد اما نماینده بیمه نمی تواند چنین کاری را انجام دهد. از تفاوت های دیگر نمایندگی بیمه و کارگزاری هم می توان به ماهیت حقوقی آن ها اشاره کرد؛ البته هر دوی آن ها می توانند به بیمه گذار خدمات ارایه دهند، اما با شرایط مختلف.

فراموش نکنید که یک نماینده بیمه نمی تواند کارگزار باشد یا بالعکس؛ فعالان بازار بیمه تنها اجازه دارند که یکی از این امور را انجام بدهند و حتی یک نماینده بیمه حقیقی نمی ‌تواند در یک شرکت کارگزاری حقوقی، سمتی داشته باشد و یا برعکس این فرآیند نیز تخلف و غیرقانونی است. همچنین باید گفت هم نماینده و هم کارگزار بیمه اکثر درآمد خود را از کارمزد های مربوط به میزان فروش بیمه نامه ها دریافت می ‌کنند و هیچ تاثیری در قیمت بیمه نامه نخواهند داشت. حال نوبت شماست که انتخاب کنید، اخذ نمایندگی بیمه یا کارگزاری آن؟!؟

اهمیت شرکت در دوره آموزش نمایندگی بیمه

بسیاری از افرادی که قصد اخذ نمایندگی بیمه را دارند و این کار را شروع می کنند، ممکن است در ابتدا با این مشکل مواجه شوند پس از گرفتن نمایندگی ندانند از کجا باید شروع کنند. حتی نمی دانند که چه کاری یا کارهایی را باید انجام دهند. پس در دفاتر خود می نشینند و منتظر بیمه گذاران می شوند تا به آن ها مراجعه کنند. اما این شرایط زمانی بدتر می شود که در نزدیکی شرکتت بیمه خودمان، شرکت دیگری نیز وجود داشته باشد، در این صورت احتمال دارد که مراجعه کننده شرکت رقیب را انتخاب کند. آن موقع است که کمک کم همان مراجعه کننده های حضور را نیز از دست می دهند و از این کار دل زده می شوند.
اگر شما هم قصد ورود به حیطه کاری را داشته و دوست ندارید به هیچ یک از این مشکلات برخورید، بهتر است کاری کنید که مانند بسیاری از شرکت های نمایندگی بیمه در کارتان موفق باشید. تنها راه برای رسیدن به موفقیت نیز کسب دانش و اطلاعاتی است که ممکن است سایرین از آن ها بی بهره باشند. شما باید آموزش های لازم نمایندگی بیمه را به درستی و به طور جامع و کامل ببینید؛ برای این هم تنها کافیست در دوره آموزش نمایندگی بیمه شرکت کنید تا از مباحثی مثل بازاریابی بیمه و نحوه انجام کار، اخلاق حرفه ای و موارد این چنینی آشنا شوید. خوشبختانه شرکت پارس پندار نهاد به خوبی می تواند به شما علاقه مندان بیمه یاری دهد که در این راه یک سر و گردن از سایر رقبا بالاتر باشید.

ثبت نام و افزودن گواهینامه ها
۷ روز هفته ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم.
کلیه حقوق مادی و معنوی برای هولدینگ پارس پندار نهاد محفوظ است.
طراحی و توسعه با توسط تیم IT در پارس